Blog

Blog geri dön
Paylaşan: admin Kategori: Genel Yorumlar: 0 24

Parfüm kullanmak aslında biraz bilgi gerektiren bir işlemdir. Parfümün kullanımından önce ortaya çıkışı hakkında kısaca bilgilendirme yapmakta fayda var. Parfümlerin ortaya çıkmasını Fransızlar sağlamıştır.

Rivayete göre henüz yaşam alanlarında tuvaletler kullanılmaya başlamadan önce Fransızlar ihtiyaçlarını evde poşetlere yaparak sokaklara atmaktaymış. Ortaya çıkan kötü kokuları bastırmak için parfümü icat ettikleri anlatılmaktadır. Günümüzde de en kaliteli parfümler Fransa firmaları tarafından üretilmektedir.

Parfümün kullanılması konusuna gelindiğinde bu husus erkeklerde ve bayanlarda olmak üzere iki başlığa ayırmak mümkündür. Çünkü erkeklerin parfüm sıkma yöntemi ile bayanların parfüm sıkma yöntemleri ve yerleri farklıdır.

Erkeklerde Parfüm Sürülmesi Gereken Yerler

Erkekler kadınlara oranla daha kapa bir giyim stiline sahiptir. Erkeklerin vücut çalışma sistemleri de bayanlardan farklıdır ve farklı hormonlar salgılanmaktadır.

Bu sebeple erkeklerin parfüm sürmeleri gereken yerlerini şöyle sıralamak mümkündür;

  • Elbiselere
  • Bileklere
  • Koltuk altı kısımlarına
  • Kravat ve gömlek yakasına

Erkeklerin parfüm kullanırken yaptıkları yanlışlardan birisi parfümü doğrudan vücutlarına sıkmaktır. Bir erkek karşı cinsi etkilemek için afrodizyaklı parfüm kullanabilir. Ancak bunun doğrudan vücuda sürülmesi kokunun etkisini azaltacaktır. Kokunun etrafa daha rahat ulaşması için elbiselere uygulanması daha etkili olacaktır.

Bayanlarda Parfüm Sürülmesi Gereken Yerler

Bayanlar parfüm kullanma konusuna erkeklerden daha fazla ilgi göstermektedir. Bayanlar parfüm seçimi konusunda da özel yeteneklere sahiptir. Bayanların parfüm sıkmak için en fazla kullandığı alan boyun kısımlarıdır.

Çünkü bayanların giyim tarzı dikkate alındığında elbiselerin büyük ölçüde vücutlarını kapatmadığı görülecektir. Hafif ve ince malzemelerden üretilen elbiseler kullanılan parfümün etkisini azaltmaktadır. Bu sebeple bayanlar için üretilen parfümlerin özellikleri de erkekler için üretilenlerden farklıdır. Bayanlar için üretilen parfümlerin cilde daha uygun yapıda olması bayanlara parfüm kullanmada da rahatlık sağlamaktadır.

Bu yüzden bayanlar parfüm sıkarken en fazla boyun ve dekolte bölgelerini tercih etmektedir. Bayanların kullanmış olduğu parfümlerin erkekler üzerinde afrodizyak etkisi yaratması bayanlara olan ilginin artmasını sağlamaktadır.

Parfüm Sıkarken Dikkat Edilecek Hususlar

Parfüm her ne kadar güzel bir koku olsa da doğrudan cilde sıkmak yanlıştır. Parfümün vücut kokusuyla uyumlu seçilmesi gerekir. Parfümün acı bir tadı vardır bu sebeple el, yüz ve gözle teması olmamalıdır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön